Úvod » Aktuality » AUTOKLUB PEUGEOT RALLY TALENT 2018 odstartoval na Kopné

AUTOKLUB PEUGEOT RALLY TALENT 2018 odstartoval na Kopné

Společný projekt Autoklubu ČR a značky Peugeot v ČR s názvem Autoklub Peugeot Rally Talent, vstoupil do letošní sezóny s novou mladou posádkou ve složení Jan Dvořák a Jiří Kalkus. S vozem Peugeot 208 R2 budou mladí členové týmu sbírat zkušenosti v závodech MČR v rallysprintu. První náročný test absolvovala juniorská posádka na 24. ročníku Rallysprint Kopná.

„Už před startem nám hodně lidí říkalo, že nás čekají těžké tratě. Na malé Barumce, jak se tomuto závodu často říká, jsem byl jen jednou jako divák a to jen ve Slušovicích. Doma jsem se sice díval na onboard záběry z jednotlivých erzet, ale to nás zdaleka nemohlo připravit na to, co nás čekalo ve skutečnosti,“ vypráví Jan Dvořák a pokračuje: “Předem jsme věděli, že startujeme na nejtěžším rallysprintu u nás, ale i tak mě překvapilo například velké množství horizontů. Protože jsme opravdoví nováčci, do Slušovic jsme odjížděli s jediným úkolem, dojet až do cíle a seznámit se s autem. Do cíle jsme dojeli, i když s velkým štěstím, protože na čtvrtém testu nám museli diváci pomoci zpátky na trať. Asi nejnáročnější pro nás bylo vstřebat to obrovské množství informací. S rozpisem jsme vcelku spokojeni, velké rezervy máme na brzdách, hlavně v odbočkách a pomalých zatáčkách. Postupně musíme také přidávat rychlost, na Kopné to pro nás nebylo tak důležité. Teď ještě analyzujeme onboardy z celého podniku a budeme se připravovat na další start.“

Dalším podnikem, kde se představí posádka Jan Dvořák s Jiřím Kalkusem, bude ve dnech 4. - 5. května 2018 XXVI Rally Vyškov.

 

Internet a sociální média:

http://cz-press.peugeot.com/

www.facebook.com/peugeot.cz

Zpět na výpis

Pořadatel

autoklub

Partneři

PS-ceska-republika-broderie

 

gekon

 

apfreight

 

pirelli

 

FASTER - logo s dovětkem a webem - CMYK

 

garaz_cz

 

mk-racing

ewrc

TOTAL

 

m-cam

   BPR_text_napravo_pruhledny_2

AČR autoklub české republiky

Kontakt

Rallytalent@autoklub.cz

Design: BPR | Vyrobilo: Cliquo & B interactive